Yol Bitmez

Ben Kimim

Üniversiteyi bitirip yıllarca IT sektöründe yazılım mühendisi olarak çalıştım. 21. yüzyılın icadı olan kariyerime ikinci bir üniversite diploması, üç beş özel kurs ve 8-10 da sertifika ekledim. Sistemin bana sundugu tüm zokayı yiyip, modern köleliğin dibine vurdum. Ev, iş ve İstanbul trafiğinde sonsuz döngüye giren hayatımı, her sabah uyandığımda ve trafikte kaldığım her vakit sorgular hale geldim. Biraz nefes alabilmek için doğa sporlarına, ekstrem sporlara ve küçük yurt dışı gezilerine ağırlık verdim. Her şey böyle devam ederken hayatımı rayından çıkaracak dünya turu fikri aklıma düştü. Hazırlıklarımı tamamlayıp tarihe karar verdim, tek yön bir bilet aldım ve istifamı verdim. Bileti alırken onay butonuna tıklamadan önce duraksadım ama fazla sürmedi.

Ne hayatın anlamını aramaya gittim ne de kaçmaya. Sadece biraz nefes almak ve bedeli ne olursa olsun hayallerimi yaşamak istedim. Belki toplum psikolojisinin aklımda bıraktığı zehirli maddeleri dışarı püskürtür, arınırım. Bir valizim yok sadece bir sırt çantası ve tek yön bir bilet. Ya sonra? Sonrasını sonra düşüneceğim. Hayatımı hiç bir zaman planlamadım, denediysem de hiç bir şey planlamaya çalıştığım gibi olmadı, zaten olmazdı da…

Klasik “ben kimim” i merak ediyorsanız;
İstanbul doğumlu, snowboard, kamp gibi doğa ve ekstrem sporlara meraklı, fırsat buldukça telefonu kapatıp doğaya giden ve fotoğraf çekmeyi seven birisiyim.

1 Haziran 2015’de istifa ederek dünya turuna çıktım. Bir süre sonra ülkeye geri döndüm. Önceki gezilerimle birlikte şu an’a kadar 10 ülkeyi gezdim. İstanbul’da yaşıyorum ve gezilerime ara ara devam edip yol anılarımı ve deneyimlerimi çektiğim fotoğraflarla birlikte bloğumda paylaşıyorum.

Son Yazılar

Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

Ben Kimim


Üniversiteyi bitirip yıllarca IT sektöründe yazılım mühendisi olarak çalıştım. 21. yüzyılın icadı olan kariyerime ikinci bir üniversite diploması, üç beş özel kurs ve 8-10 da sertifika ekledim. Sistemin bana sundugu tüm zokayı yiyip, modern köleliğin dibine vurdum. Ev, iş ve İstanbul trafiğinde… devamını oku

Popüler Yazılar

Sosyal medya takip

Sosyal medyada takip etmek için:

/* ]]> */